COVID-19

Informacje organizacyjne dotyczące obozów letnich SPORTIVA 2020

 

Szanowni Państwo, P.T. Klienci,

W związku z wytycznymi dla organizatorów wypoczynku dzieci i młodzieży, ogłoszonymi przez Głównego Inspektora Sanitarnego, Ministerstwo Zdrowia i Ministerstwo Edukacji Narodowej organizator obozu ma obowiązek przedstawić uczestnikom, rodzicom/opiekunom prawnym regulamin obozu oraz wymagać oświadczenia o tym, że dziecko jest zdrowe, sformułowanego w treści zgodnie z tymi wytycznymi. Oba dokumenty wraz z informacją dla rodziców z niezbędnym ekwipunkiem znajdują się poniżej.

Bardzo prosimy o dostarczenie podpisanego OŚWIADCZENIA o tym, że dziecko jest zdrowe na miejsce zbiórki, w dniu wyjazdu, o godz. 8.30 na Placu Teatralnym w Warszawie od ul. Senatorskiej,
Prosimy również o dostarczenie na zbiórkę oryginałów dokumentów podróży (umowę zgłoszenie wraz z załącznikami oraz kartę kwalifikacyjną) jeżeli nie zostały one do nas wysłane listownie albo gdy zostały wysłane e-mailem tylko ich skany. 

Autokar będzie oznaczony tabliczką z logo SPORTIVA oraz informacją miejsca docelowego (Pisz – Hotel Roś).

 
Przyjazd do Pisza planowany jest w przybliżeniu na godzinę 12.30. Pobyt rozpoczynamy od obiadu.

KOMPLETUJĄC EKWIPUNEK UCZESTNIKA OBOZU PROSIMY NIE ZAPOMNIEĆ O ZABRANIU:  

 • odzieży sportowej, w tym dresu
 • klapek, stroju pływackiego i ręcznika
 • butów gumowych do chodzenia w wodzie
 • butów sportowych (min. 2 pary)
 • wygodnych butów do zajęć w terenie
 • czapki przeciwsłonecznej i kremu z filtrem
 • kurtki przeciwdeszczowej
 • ubrania do zajęć survivalowych (długie spodnie i bluza na chłodniejsze dni), którego rodzicom nie będzie żal jak się pobrudzi czy odrobinę zniszczy
 • bidonu, do którego będziemy nalewać tylko wodę
 • maseczek wielorazowych min. 3 szt. lub 36 szt. maseczek jednorazowych
 • środków higieny osobistej (szczoteczka do zębów, pasta, mydło w płynie, szampon, krem nawilżający)
 • żelu antywirusowego do zastosowania po umyciu rąk min. 400 ml

 

Gorąco prosimy uczulić dzieci na sprawę „pilnowania" cennych rzeczy (komórka, portfel...). Podczas obozu będzie obowiązywał BEZWZGLĘDNY zakaz zabierania komórek na zajęcia programowe!!! Telefony będą sobie odpoczywać w hotelu odłożone zawsze w to samo miejsce.

Apelujemy również o wspólne, świadome  zapakowanie z dzieckiem ekwipunku obozowego oraz podpisanie wyposażenia, w przypadku młodszych dzieci. Zminimalizuje to możliwość zagubienia części ubrań i akcesoriów :-) co niestety wśród młodszych dzieci potrafi się zdarzyć, ponieważ nie rozpoznają oni swoich rzeczy.

Bardzo duży wpływ na to jak dziecko będzie się czuło i funkcjonowało na obozie ma Państwa sposób i częstotliwość kontaktowania się dziećmi. Zachęcamy, szczególnie rodziców młodszych dzieci, aby z góry umówić się na jedną rozmowę telefoniczną na dzień lub nawet rzadziej, najlepiej w godzinach w porze po obiedzie 14.30-14.50. Pora wieczorna rozmów z rodzicami sprzyja niestety "rozklejaniu" się i tęsknocie dzieci. Prosimy też o pozytywne motywowanie dzieci podczas rozmów, skierowanie jej w stronę np. zdjęć z obozu, które dostępne są na naszej stronie, zachęcenia by dziecko opowiedziało jak spędziło dzień na obozie, co robiło. Zdarzają się takie sytuacje, że rodzice w pierwszych słowach rozmowy telefonicznej deklarują, że bardzo tęsknią za dzieckiem i pytają czy ono też...przy takiej postawie rodziców nie trudno o kryzys tęsknoty zwłaszcza u młodszego dziecka.

Podczas obozu obowiązuje zakaz kupowania fastfoodowej żywności (chipsy, napoje gazowane, żelki itp. "paskudztwa"), gorąco prosimy zatem również nie zaopatrywać dzieciaki na wyjazd w podobne "smakołyki". Zachęcamy do kupowania owoców, zdrowych batonów, wody czy soków.  

Sugerujemy, aby kieszonkowe dziecka na obóz nie przekraczało 100 zł. Rodzicom szczególnie młodszych dzieci rekomendujemy przekazanie kieszonkowego wychowawcy/instruktorowi- w podpisanej imieniem i nazwiskiem kopercie,  w niskich nominałach (np. 10, 20 zł). Koperty z kieszonkowym odbierał będzie od rodziców wskazany na zbiórce wychowawca/instruktor.
Przez cały czas trwania obozu zapewniamy dzieciom wodę do picia - prosimy wyposażyć dziecko w bidon, do którego nalewać będziemy tylko i wyłącznie wodę.  

Jeśli Państwa dziecko ma zażywać podczas trwania obozu stałe leki, prosimy o przekazanie przy zbiórce przed wyjazdem tych konkretnie leków zamkniętych w niewielkim plastikowym pudełku podpisanym na zewnątrz imieniem i nazwiskiem dziecka. W środku pudełka/opakowania do leków koniecznie prosimy dołączyć na osobnej kartce szczegółowy opis dawkowania!!! Nasze obozy zaopatrzone będą w dużą apteczkę z lekami i jeśli zajdzie taka konieczność wspólnie z lekarzem/pielęgniarką będziemy aplikować stosowne do stanu zdrowia medykamenty. Bardzo prosimy również o podejście ze zrozumieniem do całkowitego zakazu przekazywania dzieciom jakichkolwiek leków do zażywania na własną rękę!!

Jak w poprzednich latach będziemy się z Państwem dzielić wrażeniami z obozu. Zdjęcia będą dostępne na naszym fanpage'u Facebookowym.

Powrót z obozu planujemy około godziny 16.30 również na parkingu na Placu Teatralnym w Warszawie (od ul. Senatorskiej),.

Życząc uczestnikom obozu zadowolenia z letniego wypoczynku ze SPORTIVĄ, wyrażamy jednocześnie nadzieję, że może również Państwu mimo wszystko uda się zrelaksować i odpocząć w tym okresie -:)

Pozdrawiamy,
ekipa biura podróży SPORTIVA
  

Realizacja wyjazdów turystycznych w obliczu zagrożenia koronawirusem (SARS-Cov-2)

Komunikat z dnia 16.04.2020 r.

 

Szanowni Państwo, P.T. Klienci,

 

W warunkach panującego zagrożenia rozprzestrzenianiem się koronawirusa SARS-Cov-2, pragniemy Państwa zapewnić, że priorytetem jest dla nas bezpieczeństwo Uczestników wyjazdów turystycznych.

Wnikliwie śledzimy sytuację epidemiologiczną i prawne ograniczenia w życiu społecznym przez nią powodowane zarówno w Polsce i za granicą.

Jeżeli będą występować przesłanki do uznania, że miejsce, do którego zaplanowaliśmy nasze wyjazdy turystyczne nie jest bezpieczne, to wówczas je anulujemy, traktując bezpieczeństwo Uczestników naszych wyjazdów turystycznych priorytetowo

Pragniemy poinformować, że zgodnie z planem obecnie trwają przygotowania do organizacji naszych obozów letnich. Żadne wyjazdy turystyczne obecnie nie są odwoływane.

Na dzień dzisiejszy Ministerstwo Edukacji Narodowej nie informuje o zmianach terminu wakacji letnich lub o ograniczeniach w organizacji wypoczynku dzieci i młodzieży.

Co wtedy gdy wyjazdy wakacyjne zostaną przez rząd ograniczone lub zabronione?

Na podstawie przepisów ustawy o imprezach turystycznych i powiązanych usługach turystycznych z 24 listopada 2017 r. jesteście Państwo chronieni w razie „nieuniknionych i nadzwyczajnych okoliczności”, a do takich należy zaliczyć epidemię lub pandemię koronawirusa. Szczegółowe informacje znajdziecie w rządowym poradniku dla podróżnych i organizatorów turystyki dostępnym pod linkiem 

https://www.gov.pl/web/rozwoj/poradnik-dla-podroznych-oraz-organizatorow-turystyki

Gdyby wyjazdy wakacyjne ze względu na epidemię koronawirusa zostały ograniczone, odwołane lub rok szkolny przedłużony, przysługuje Państwu prawo do bezkosztowego odstąpienia od umowy. 

Organizator turystyki zgodnie ze specustawą COVID-19 z dnia 31 marca 2020 r. ma 180 + 14 dni na zwrot pełnej zaliczki lub może zaproponować Klientowi voucher na imprezy turystyczne, w kolejnym sezonie letnim lub zimowym, w kwocie nie niższej niż wysokość wpłaconych zaliczek.

W razie dodatkowych pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji od poniedziałku do piątku w godz. 11:00-17:00. Prosimy o kontakt mailowy biuro@sportiva.com.pl lub telefoniczny 501733132.

W ostatnich dniach otrzymaliśmy od Państwa wiele ciepłych słów i doświadczyliśmy zrozumienia sytuacji biur podróży ze względu na negatywne skutki ekonomiczne epidemii koronawirusa SARS-Cov-2 dla branży turystycznej. Dziękujemy za okazane nam wsparcie i solidarność.

 

serdecznie pozdrawiamy i życzymy Państwa rodzinom dużo zdrowia,

ekipa biura podróży SPORTIVA