Oferta zima

 

JAKA BĘDZIE FORMUŁA WYJAZDÓW ZIMOWYCH SPORTIVA W SEZONIE 2020/2021? 

CO NOWEGO?

                         

Tegoroczna oferta obozów zimowych SPORTIVA SNOWBOARD & SKI CAMPS to wyjazdy snowboardowe i narciarstwa alpejskiego, które realizowane będą za granicą oraz w kraju. 

Zimowe wyjazdy zagraniczne planujemy we Włoszech na rozpoczęcie sezonu, w ferie oraz na zakończenie sezonu.

Na wyjazd rozpoczynający sezon zapraszamy do LIVIGNO, miejscowości zlokalizowanej w Alta Valtellina w sercu Alp włoskich, w północnej części Lombardii. Region ten to przeszło 170 km tras oraz ponad 60 wyciągów narciarskich, stoki: od łatwych, po ambitne trasy Cima Bianca, wykorzystywane w narciarskim Pucharze Świata oraz długi sezon narciarski. Na ten wyjazd zapraszamy przede wszystkim dorosłych.

W zależności od Państwa potrzeb możliwe będzie skorzystanie z oferty kompleksowego produktu obejmującego: zakwaterowanie w Hotelu, wyżywienie HB (śniadanie i obiadokolacja), Skipass, szkolenie z instruktorem, ubezpieczenie oraz transport autokarem, a także tańszą opcję np. z zakwaterowaniem w apartamentach bez wyżywienia.

W ferie dla województwa mazowieckiego, warmińsko-mazurskiego i podlaskiego zapraszamy do słonecznej doliny Val di Sole - Passo Tonale. Tam realizować będziemy obóz snowboardowy i narciarski dla dzieci, młodzieży i wyjazdy turystyczne dla rodzin.

Jednym ze znaków rozpoznawczych Val di Sole jest region narciarski Adamello Ski, połączony jednym skipassem, do którego należą Passo Tonale, Ponte di Legno i Temu. W Adamello (1260 - 3554 m n.p.m.) jest ponad 95 km świetnie przygotowanych tras narciarskich o zróżnicowanej trudności, gdzie każdy narciarz znajdzie coś dla siebie oraz ponad 30 nowoczesnych wyciągów narciarskich, których gęsta sieć zapewnia że nie stoi się w kolejkach. Atrakcją regionu jest kolej gondolowa na Lodowcu Presena.

Celem głównym obozów będzie nauka i doskonalenie techniki jazdy na snowboardzie lub na nartach zjazdowych. Program pobytu uzupełniać będą dodatkowe zajęcia animacyjne: sportowe oraz integracyjne.

W drugim tygodniu ferii dla województwa mazowieckiego i pierwszym tygodniu ferii województw: warmińsko-mazurskiego i podlaskiego zapraszamy rodizców z dziećmi na stoki Pinzolo i Madonny di Campilgno.

Region Folgarida-Mariileva + Madonna di Campiglio + Pinzolo + Pejo) to łącznie przeszło 150 km tras.

Dla narciarzy zaawansowanych przygotowano wiele atrakcyjnych tras. Te najbardziej ambitne znajdują się w Madonna di Campiglio. Najbardziej atrakcyjna jest pucharowa trasa zjazdowa FIS onazwie 3-Tre. Najtrudniejsza trasa to Spinale Direttissima, której długość wynosi 1,9 km a spadek 600 m. 

Dla poczatkujących narciarzy polecane są liczne i świetnie przygotowane trasy niebieskie, które znajdują się przede wszystkim w miejscowościach: Folgarida, Marilleva oraz Pejo.

W Madonnie przy słynnej trasie Grosè znajduje się Snowpark Ursus o łącznej  powierzchni 70 000 m². Można w nim znaleźć m.in. halfpipe, wiele skoczni, raili i boxów dostosowanych do każdego stopnia umiejętności oraz trasę do slalomu równoległego. To jeden z pięciu najlepszych tego typu obiektów w całych Alpach. Różnice wysokości wynoszą od 900 do 3016 m n.p.m.

Również w drugim tygodniu ferii zapraszamy studentów na wyjazd zimowy do Passo Tonale na stoki Ponte di Legno, Temu i Tonale. 

W ferie dla województwa mazowieckiego tradycyjnie realizować będziemy obóz narciarski i snowboardowy dla dzieci i młodzieży oraz wyjazd turystyczny dla rodzin do Wisły w Beskidzie Śląskim  i Zakopanego - Murzasichle, zimowej stolicy Polski.

     

Uczestnicy obozu będą przede wszystkim uczyć się i doskonalić technikę jazdy na snowboardzie lub na nartach zjazdowych. Program pobytu uzupełniać będą zajęcia animacyjne i integracyjne gwarantujące dobrą zabawę :)

A na zakończenie sezonu narciarskiego zapraszamy do znanej włoskiej miejscowości narciarskiej - BORMIO !

Bormio leży na wysokości 1225 m n.p.m., u podnóża góry Valecetta (3148 m n.p.m.). To zabytkowe miasteczko, ulokowane u zbiegu trzech dolin: Valdidentro, Valdisotto i Valfurva, przez cały rok pełne jest turystów z całego świata. Przybywają tu zwabieni walorami narciarskimi oraz kąpielami w najgorętszych we Włoszech źródłach termalnych (do 41 st. C!). Bormio to jeden z najsławniejszych kurortów narciarskich, znany z Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim (słynna trasa zjazdowa STELVIO). W 2006 roku Bormio było gospodarzem Mistrzostw Świata w narciarstwie alpejskim już po raz drugi w historii ! Świadczy to niewątpliwie o wysokiej pozycji tego regionu na tle innych zimowych kurortów. Ponadto nowoczesna infrastruktura narciarska podniosła rangę regionu. Region Bormio & Valli (Bormio, San Colombano, Santa Caterina) to przeszło 60 km tras o różnym stopniu trudności leżących pomiędzy 1225 m. n.p.m. (centrum Bormio), a 3012 m. n.p.m. (szczyt Cima Bianca). 

Dla snowboardzistów - snowpark przy trasie Stella Alpina (Bormio 2000)

Przy centralnej Via Roma znajduje się wiele stylowych sklepików, kawiarenek i restauracji oferujących regionalną, lombardzką kuchnię. Wolny czas można spędzać także na jednym z basenów czy lodowisk Bormio, a także w licznych restauracjach.

 

Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółową informacją o zimowych wyjazdach SKI & SNOW SPORTIVA