Dlaczego my?

 


TRANSPARNETNOŚĆ FUNKCJONOWANIA I UPRAWNIENIA FORMALNO - PRAWNE 

- Jesteśmy licencjonowanym Biurem Podróży, posiadającym status organizatora turystyki. Dzięki temu możemy oferować własne wyjazdy turystyczne. Nasze uprawnienia potwierdza wpis nr 3604 w Centralnej Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych i nr 437 w Ewidencji Organizatorów Turystyki i Pośredników Turystycznych Województwa Mazowieckiego. 

- link http://turystyka.gov.pl/ 

Posiadamy także wymagane przepisami prawa zabezpieczenie na rzecz klienta w postaci gwarancji ubezpieczeniowej Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji AXA S.A.

- link http://certyfikat_gwarancji_ubezpieczeniowej_AXA

Na życzenie osobom płacącym za nabywane imprezy turystyczne wystawiamy faktury VAT.

 Aby sprawdzić czy inne firmy oferujące usługi organizacji wyjazdów turystycznych działają w Polsce zgodnie z obowiązującym prawem można skorzystać z wyszukiwarki na stronach Ministerstwa Sportu i Turystyki.

- link http://turystyka.gov.pl/ceotipt/podmioty

 
AKTYWNY PROGRAM ZAJĘĆ

- Aktywny wypoczynek, sport, turystyka to nasza pasja. Lubimy naszą pracę. Na naszych wyjazdach turystycznych, czas wolny jest kompleksowo zorganizowany od rana do wieczora (od pobudki do ciszy nocnej). Uczestnicy naszych wyjazdów nie wiedzą co to nuda! Programując czas wolny realizujemy atrakcyjne, aktywne i bezpieczne zajęcia. Mamy doświadczenie i stale się rozwijamy. Obozy turystyki aktywnej dla dzieci i młodzieży organizujemy od 1994 roku. Dostosowujemy ofertę do potrzeb naszych uczestników. Włączamy do programu nowoczesne formy aktywności sportowej, rekreacyjnej i turystycznej. 

 
WYSOKA JAKOŚĆ OBSŁUGI

- Chcemy być dla Państwa dostępni na każdym etapie planowania i realizacji podróży. W tym celu zachęcamy Państwa do kontaktu telefonicznego, e-mailowego i osobistego, poprzez uczestnictwo w spotkaniach informacyjnych. Na spotkaniach tych przybliżamy formułę organizacyjną i programową naszych wyjazdów. Zależy nam na poznaniu Państwa opinii o naszych wyjazdach turystycznych. Zachęcamy do zapoznania się z opiniami o naszych wyjazdach na portalu sportiva.travelopinie.pl. Tam także można zamieścić anonimowo nowe opinie.

 

SPRAWDZONE USŁUGI TURYSTYCZNE

- Przygotowując wyjazdy turystyczne starannie selekcjonujemy ośrodki wypoczynkowe i hotele. Wybieramy wyłącznie takie obiekty, które oferują zakwaterowanie w pokojach lub studiach z łazienkami, wyżywienie składające się z czterech posiłków: śniadania, obiadu, podwieczorku i kolacji. Serwowane potrawy są urozmaicone i dostosowane do wieku uczestników oraz faktu podejmowania zwiększonej aktywności fizycznej.
 

 

WYSOKOKWALIFIKOWANA KARDA

- Kadrę na naszych wyjazdach turystycznych stanowią doświadczeni trenerzy i instruktorzy dyscyplin sportowych, studenci i absolwenci wiodących uczelni akademickich w naszym kraju: m.in. Uniwersytetu Warszawskiego, Politechniki Warszawskiej i Gdańskiej, Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Osoby te posiadają także uprawnienia opiekunów wychowawców. Nasza kadra szkoli się i pracuje pod nadzorem pracowników naukowych Akademii Wychowania Fizycznego. Jesteśmy bezpośrednio zaangażowani w realizację obozów i wyjazdów poprzez naszą obecność na wyjazdach turystycznych.

 

DODATKOWA OPIEKA DLA NAJMŁODSZYCH

 - Pełni ją odpowiednio przeszkolona osoba - opiekunka pomagając najmłodszym m.in. w ubieraniu się i przygotowaniu się do zajęć. Przypomina o myciu zębów, codziennej kąpieli itp. Dzieci do 8 lat zakwaterowane są tuż obok wychowawcy.

 

BEZPIECZEŃSTWO ZAJĘĆ PROGRAMOWYCH

- Nasi trenerzy i instruktorzy mają za zadanie organizować zajęcia w taki sposób aby były nie tylko atrakcyjne ale przede wszystkim bezpieczne. Wielu z nich posiada uprawnienia Ratowników WOPR z ukończonym Kursem Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy. Na zajęciach sportów wodnych każdy uczestnik wyposażany jest w kamizelkę asekuracyjną.

 

BEZPIECZEŃSTWO PODRÓŻY

- W realizacji usług transportowych współpracujemy z renomowanymi przewoźnikami. Obecnie usługi transportowe świadczy dla nas firma MOBILIS.  To największa w Polsce firma transportowa z ponad 25-letnią tradycją w przewozach pasażerskich w Polsce i za granicą. MOBILIS posiada flotę  ponad 700 autokarów nowoczesnych marek tj. Scania, Mercedes, Volvo i Man o różnej wielkości przeznaczone do obsługi komunikacji dalekobieżnej i turystycznej. Autokary i kierowcy przed każdą nasza podróżą kontrolowani są przez Policję.

 

WŁASNY SPRZĘT SPORTOWO- TURYSTYCZNY

- Po to aby organizować zajęcia sportowe, rekreacyjne i turystyczne niezbędny jest specjalistyczny sprzęt. Sprzęt sportowy, rekreacyjny i turystyczny stanowi nasze wyposażenie. Do organizacji wyjazdów i obozów letnich wykorzystujemy m.in.: jachty typu omega, rowery firmy GIANT, nowoczesne deski windsurfingowe firmy FANATIC - Viper i HI - FLY - Motion oraz różne pod względem wielkości (od 1 m2 do 6,5 m2 powierzchni żagla) pędników, łodzie wiosłowe z silnikami firmy YAMAHA, ponton z silnikiem YAMAHA do zabezpieczenia zajęć na wodzie, kajaki dwuosobowe, rakiety tenisowe itp. Do organizacji wyjazdów i obozów zimowych: tyczki do slalomu i giganta, koszulki startowe, sprzęt do serwisowania nart i snowboardów.

 

PRZYJAZNY KLIMAT 

 - Do uczestników naszych wyjazdów turystycznych podchodzimy indywidualnie i podmiotowo. Wymagamy od nich szacunku dla siebie i innych, wspierania się w grupie, pomagania słabszym, młodszym, dbania o bezpieczeństwo swoje i innych na wodzie, szlaku rowerowym, narciarskim, boisku czy przy ognisku itp.

 

OPIEKA MEDYCZNA

- Uczestnicy naszych wyjazdów turystycznych mają zapewnioną profesjonalną i kompleksową opiekę medyczną. Najczęściej są to lekarze medycyny z renomowanych placówek opieki zdrowotnej, a także dyplomowane pielęgniarki.

 

UMIARKOWANE I PRZYSTĘPNE CENY

- Ceny naszych wyjazdów turystycznych są tak skalkulowane aby zapewnić klientom wysoki standard usług turystycznych za umiarkowaną, przystępną cenę. Stałym uczestnikom, grupom znajomych, ze względu na wczesną rezerwację oferujemy korzystne zniżki.

 

NADZÓR KURATORIUM OŚWIATY I SANEPIDU W WYJAZDACH TURYSTYCZNYCH DLA DZIECI I MŁODZIEŻY

- Nasze obozy dedykowane dzieciom i młodzieży są zgłaszane, zatwierdzane i nadzorowane przez Kuratoria Oświaty i stacje sanitarno - epidemiologiczne. Kwestie zasad wypoczynku regulują przepisy rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej w sprawie warunków, jakie muszą spełniać organizatorzy wypoczynku dla dzieci i młodzieży szkolnej, a także zasad jego organizowania i nadzorowania  (Dziennik Ustaw z 2009 r., Nr 218, Poz. 1696), a także przepisy o sprawowaniu nadzoru nad warunkami higieny  wypoczynku  i rekreacji (art. 1  ustawy z dnia 14 marca 1985 r. o Państwowej Inspekcji Sanitarnej - Dziennik Ustaw z 2006 r. Nr 122, Poz. 851). Przeprowadzone kontrole nie wykazywały uchybień i odstępstw od zasad organizacji wypoczynku dla dzieci i młodzieży, natomiast w raportach kontrolnych wskazywano na zdecydowanie większą liczbę kadry opiekuńczo- wychowawczej i instruktorskiej w stosunku do wymogów prawnych, a także wzorcowo organizowany czas wolny poprzez oferowane zajęcia sportowe, rekreacyjne i turystyczne.