SKI CAMP WISŁA

 

TERMIN: 30.01-5.02.2022 r.


 


 W tym sezonie za obóz narciarski dla dzieci i młodzieży zapraszamy do Wisły.  Bogaty program sportowy przez cały dzień. Przede wszystkim nauka lub doskonalenie techniki jazdy na nartach, w odpowiedniej do poziomu zaawansowania grupie, prowadzonej przez doświadczonego instruktora. Dodatkowo gry na hali sportowej i odnowa biologiczna na pływalni. Wieczorem zajęcia integracyjne. Wszystko po to aby aktywnie odpocząć, zregenerować siły, polepszyć kondycję ciała i umysłu. Naszą ambicją jest to aby każdy uczestnik obozu poprawił technikę jazdy i mógł czerpać jeszcze większą radość z bezpiecznego uprawiania narciarstwa zjazdowego :)


 Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, znajduje się w powiecie cieszyńskim. Znajduje się bezpośrednio przy granicy z Czechami, blisko stąd także na Słowacją. Jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu, tuż na wjeździe do miasta, na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Miasto położone jest w dolinach takich jak: Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka. Wisła leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Wisła jest miejscowością o charakterze turystyczno–wypoczynkowym. Początki letniskowej historii miejscowości sięgają XIX wieku. Położenie, klimat i uroki krajobrazowe zachęcają ludzi do wypoczynku w Wiśle zarówno w zimie jak i w pozostałych porach roku. Na miłośników białego szaleństwa czeka tutaj blisko 30 wyciągów narciarskich, trasy są bardzo zróżnicowane i dobrze przygotowane, w większości są oświetlane. Dla wymagających narciarzy czekają stoki Stożka, Soszowa oraz Cieńkowa ze sztucznym naśnieżaniem. Są też trasy dla początkujących. Na miłośników białego szaleństwa czeka tutaj ponad 25 km tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Tutaj na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!


PROGRAM

Szkolenie narciarskie prowadzić będziemy na 4 poziomach umiejętności:

Poziom podstawowy dla początkujących: 

- Budowa nart i dobór sprzętu,

- Zasady poruszania się na stoku,

- Jazdy pługiem, 

- Skręty płużne,

- Skręty z półpługu, jazda równoległa w skos stoku.

Poziom średnio zaawansowany:

- Zjazdy skrętem równoległym,

- Jazda N/W,

- Nauka jazdy skrętem ciętym,

- Nauka skrętu carvingowego.

Poziom zaawansowany/ Freestyle: 

- Doskonalenie skrętu równoległego,

- Doskonalenie skrętu ciętego,

- Jazda terenowa z wykorzystaniem konfiguracji i ukształtowania stoku,

przeszkód oraz instalacji snowparku.

Poziom expert: 

- Doskonalenie wszystkich powyższych,

- Jazda slalomowa na „tyczkach”

Założenia obozu narciarstwa alpejskiego: 

1. Zajęcia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach zjazdowych prowadzone przez doświadczonych instruktorów:

 

  • min. 4 godz. dziennie
  • w małych grupach
  • indywidualne konsultacje
  • prezentacje multimedialne i wykłady nt. techniki jazdy na nartach zjazdowych
  • zawody slalomowe 

 

(zajęcia na stoku odbywać się będą po śniadaniu do obiadu lub w opcji jazdy popołudniowo – wieczornej)

2. Zajęcia freestylowe ćwiczące równowagę i koordynację ruchową z wykorzystaniem TRICKBOARD-a 

3. Gry sportowe, gry i zabawy

4. Zajęcia integracyjne i dyskoteki z programem animacyjnym (zajęcia te odbywać się będą po kolacji)

 

Przykładowy rozkład dnia:

8.00 - Pobudka

8.30 - Śniadanie

10.00 - 12.30 - Szkolenie narciarskie (2,5 h)

12.30 - 13.00 - Przerwa 

13.00 - 14.30 - Szkolenie narciarskie (1,5 h)

15.00 - Powrót do ośrodka

15.30 - Obiad

16.30 - 18.00 Zajęcia popołudniowe

18.30 - Kolacja

19.30 - 21.00 - Wieczorne zajęcia animacyjne

21.30 - Cisza nocna


DLA KOGO?

KIDS - dużo zabawy. W tej grupie wiekowej (I-III klasa) uczestnicy będą zaznajamiać się z dyscyplinami sportu i turystyki poprzez zabawę. Wykorzystywać będziemy do tego dewizę polskiego oświeceniowego poety Ignacego Krasickiego tak aby „bawiąc uczyć, ucząc bawić”. W przygotowaniu do zajęć, w realizacji czynności higienicznych (np. mycie zębów) i utrzymaniu porządku w pokojach dzieciom pomagać będzie odpowiednio przeszkolona opiekunka - wychowawczyni.  
 

KADET - program zajęć dostosowany będzie dla osób z IV-VI klasy. W organizacji i prowadzeniu zajęć programowych stosowana będzie oprócz formy zabawowej także ścisła forma umożliwiająca szybką naukę i doskonalenie elementów technicznych różnych dyscyplin sportowych i turystycznych.

JUNIOR - program dedykowany będzie dla osób powyżej VI klasy. Dużo będzie zajęć programowych w formie zadaniowej, będzie oczywiście również zabawa i ścisła formuła realizacji zajęć.  


GDZIE JEŹDZIMY ?

WISŁA


 SZCZYRK

 


USŁUGI TURYSTYCZNE

 

ZAKWATEROWANIE:  Ośrodek Wypoczynkowy LIMBA

Ośrodek Wypoczynkowy LIMBA zlokalizowany jest w WIŚLE, przy ul. Górnośląskiej 5. LIMBA położona jest w centrum miasta w pobliżu Ośrodka Przygotowań Olimpijskich Sportu Niepełnosprawnych "Start". Ośrodek dysponuje pokojami 2, 3, 4 osobowymi z łazienkami, a także apartamentami de lux z łazienkami. W ośrodku znajduje się sauna, siłownia, sala konferencyjna i dyskotekowa oraz zadaszony grill

STANDARD ZAKWATEROWANIA:   pokoje 2, 3, 4 osobowe z łazienką

WYŻYWIENIE:  3 posiłki dziennie (śniadanie-bufet szwedzki, obiad, kolacja-bufet szwedzki)

TRANSPORT:  autokar klasy "LUX"

UBEZPIECZENIE:  NNW „ SPORT”

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem do Wisły i z powrotem, zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciągi

BILLARD

   

POKOJE


ŁAZIENKI

SIŁOWNIA

SAUNA

 


 TERMINY

Nazwa obozu / grupy

Termin

Miejsce

Wiek /

klasa

Kod


Ferie dla województwa mazowieckiego 30.01 - 5.02.22 r.  Wisła/Beskid Śląski


 SKI CAMP KIDS

30.01 - 5.02.22 r.

Wisła/Beskid Śląski

I-III kl.

SKW101


 SKI CAMP KADET

30.01 - 5.02.22 r. 

Wisła/Beskid Śląski

IV-VI kl.

SKW102


SKI CAMP  JUNIOR

30.01 - 5.02.22 r.  

Wisła/Beskid Śląski

powyżej VI  kl.

SKW103


 


 CENY

- PROMOCYJNA  "WCZESNA REZERWACJA" - 1400 zł (obowiązuje do 31.10.21 r., płatność w ratach - zaliczka 400 zł przy rezerwacji z dopłatą do 31.10.21 r. lub pełna wpłata do 31.10.21 r.)

- STANDARDOWA - 1450 zł (po okresie promocji, płatność w ratach - zaliczka 400 zł, dopłata do 9.01.22 r.)

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem klasy „lux” na trasie dojazdu z Warszawy do ośrodka i z powrotem, zakwaterowanie w ośrodku wypoczynkowym LIMBA w Wiśle (pokoje 2, 3, 4 os. z łazienką), wyżywienie: śniadanie, obiad z podwieczorkiem i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciagi

Kwota na karnety: początkujący 200 zł, średniozaawansowani 270 zł, zaawansowani 370 zł.

PROMOCJE: 

STAŁY KLIENT - dla osób, które były na obozie SPORTIVA (pobyt na trzech obozach SPORTIVA z kolei lato 2020 - zima 2020 - lato 2021 - 30 zł zniżki, pobyt na czterech obozach SPORTIVA z kolei zima 2020 - lato 2020 - zima 2021 - lato 2021 - 50 zł zniżki). Promocję można łączyć ze zniżką "rodzeństwo".

BRAT LUB SIOSTRA - dla osób będących rodzeństwem, którzy wyjeżdżają na nasze obozy podczas tego samego sezonu, każda osoba dostaje 30 zł zniżki na wyjazd. Promocję można łączyć ze zniżką "stały klient" lub "wczesna rezerwacja". 

ZNAJOMI - dla osób znajomych, którzy jadą na ten sam obóz (grupa minimum 4 osoby). Każda osoba dostaje 30 zł zniżki. Promocja ważna do 31.10.21 r.

WCZESNA REZERWACJA - wpłata za obóz do 31.10.21 r. Cena 1400 zł 

Liczba miejsc na obozy jest ograniczona (50 miejsc). O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki 


JAK REZERWOWAĆ?

ZAPISY:

Zapisy na obozy przyjmujemy drogą internetową (przy rezerwacji internetowej wysyłanej na adres sportiva@sportiva.com.pl proszę podać turnus - kod turnusu z tabeli, nazwisko i imię uczestnika, jego pełną datę urodzenia, a także miejsce zameldowania i telefon kontaktowy do rodziców). Zapisanie dziecka na obóz jest możliwe również na spotkaniu informacyjnym. Liczba miejsc na obozy jest ograniczona (30 miejsc). O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki.

PŁATNOŚCI:

Wpłaty za obozy dokonujemy wyłącznie na konto: SPORTIVA 05-092 Łomianki ul. Szczytowa 30D, PKO BP SA II O/W-wa 30 10201026 0000 1502 0020 0063. W tytule wpłaty wpisać należy: termin turnusu - kod turnusu z tabeli oraz imię i nazwisko uczestnika. W zapisach na obozy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki potwierdzającej udział w obozie w wysokości 400,00- zł. Dopłata do pełnego kosztu obozu powinna nastąpić w terminie do 9.01.22 r. Kwotę dopłaty możemy na życzenie rozłożyć na większą liczbę dogodnych rat. W tym celu prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

DOKUMENTY PODRÓŻY:

 Rodzice zapisując dziecko na obóz zobowiązani są do podpisania umowy – zgłoszenie z regulaminem obozu (regulamin podpisuje również dziecko). Drugim dokumentem jest karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku (KKUW). Dokument KKUW wypełniają rodzice i nauczyciel - wychowawca w szkole (ważna jest pieczątka szkoły).  Rodzice wypełniając KKUW oświadczają, że stan zdrowia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do uczestnictwa w obozie gdzie występuje rekreacyjna aktywność fizyczna, a także wypisują aktualne szczepienia dziecka. W razie wątpliwości odnośnie zdrowia dziecka rodzice mogą zasięgnąć opinii lekarza. Opinia lekarza nie jest jednak niezbędna.

DOKUMENTY DO POBRANIA (Kliknij na linki poniżej)