OBÓZ NARCIARSKI WISŁA

TERMIN: 9.02-15.02.2020 r.W tym sezonie za obóz narciarski dla dzieci i młodzieży zapraszamy do Wisły.  Bogaty program sportowy przez cały dzień. Przede wszystkim nauka lub doskonalenie techniki jazdy na nartach, w odpowiedniej do poziomu zaawansowania grupie, prowadzonej przez doświadczonego instruktora. Dodatkowo gry na hali sportowej i odnowa biologiczna na pływalni. Wieczorem zajęcia integracyjne. Wszystko po to aby aktywnie odpocząć, zregenerować siły, polepszyć kondycję ciała i umysłu. Naszą ambicją jest to aby każdy uczestnik obozu poprawił technikę jazdy i mógł czerpać jeszcze większą radość z bezpiecznego uprawiania narciarstwa zjazdowego :)


Wisła jest jedną z najpiękniejszych miejscowości w województwie śląskim, znajduje się w powiecie cieszyńskim. Znajduje się bezpośrednio przy granicy z Czechami, blisko stąd także na Słowacją. Jest miejscowością górską leżącą w Beskidzie Śląskim. Najniżej położonym miejscem w Wiśle jest dolina rzeki Wisły na Obłaźcu, tuż na wjeździe do miasta, na granicy z Ustroniem (392 m n.p.m.), zaś najwyżej – szczyt Baraniej Góry (1220 m n.p.m.). Centrum Wisły położone jest na wysokości 430 m n.p.m. Miasto położone jest w dolinach takich jak: Jawornik, Głębce, Nowa Osada, Malinka, Czarne, Łabajów, Dziechcinka. Wisła leży u źródeł największej polskiej rzeki. Ze źródeł na Baraniej Górze wypływają potoki Czarna i Biała Wisełka, które po połączeniu się i przyjęciu wód potoku Malinka tworzą rzekę Wisłę. Wisła jest miejscowością o charakterze turystyczno–wypoczynkowym. Początki letniskowej historii miejscowości sięgają XIX wieku. Położenie, klimat i uroki krajobrazowe zachęcają ludzi do wypoczynku w Wiśle zarówno w zimie jak i w pozostałych porach roku. Na miłośników białego szaleństwa czeka tutaj blisko 30 wyciągów narciarskich, trasy są bardzo zróżnicowane i dobrze przygotowane, w większości są oświetlane. Dla wymagających narciarzy czekają stoki Stożka, Soszowa oraz Cieńkowa ze sztucznym naśnieżaniem. Są też trasy dla początkujących. Na miłośników białego szaleństwa czeka tutaj ponad 25 km tras narciarskich o różnych stopniach trudności. Tutaj na pewno każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie!


PROGRAM

Szkolenie narciarskie prowadzić będziemy na 4 poziomach umiejętności:

Poziom podstawowy dla początkujących: 

- Budowa nart i dobór sprzętu,

- Zasady poruszania się na stoku,

- Jazdy pługiem, 

- Skręty płużne,

- Skręty z półpługu, jazda równoległa w skos stoku.

Poziom średnio zaawansowany:

- Zjazdy skrętem równoległym,

- Jazda N/W,

- Nauka jazdy skrętem ciętym,

- Nauka skrętu carvingowego.

Poziom zaawansowany/ Freestyle: 

- Doskonalenie skrętu równoległego,

- Doskonalenie skrętu ciętego,

- Jazda terenowa z wykorzystaniem konfiguracji i ukształtowania stoku,

przeszkód oraz instalacji snowparku.

Poziom expert: 

- Doskonalenie wszystkich powyższych,

- Jazda slalomowa na „tyczkach”

Założenia obozu narciarstwa alpejskiego: 

1. Zajęcia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na nartach zjazdowych prowadzone przez doświadczonych instruktorów:

 

  • min. 4 godz. dziennie
  • w małych grupach
  • indywidualne konsultacje
  • prezentacje multimedialne i wykłady nt. techniki jazdy na nartach zjazdowych
  • zawody slalomowe 

 

(zajęcia na stoku odbywać się będą po śniadaniu do obiadu lub w opcji jazdy popołudniowo – wieczornej)

2. Zajęcia freestylowe ćwiczące równowagę i koordynację ruchową z wykorzystaniem TRICKBOARD-a 

3. Gry sportowe, gry i zabawy na hali sportowej (zajęcia te odbywać się będą po obiedzie co drugi dzień)

4. Zajęcia na pływalni (zajęcia te odbywać się będą po obiedzie co drugi dzień, na przemian z zajęciami na hali sportowej)

5. Zajęcia integracyjne i dyskoteki z programem animacyjnym (zajęcia te odbywać się będą po kolacji)

 

Przykładowy rozkład dnia:

8.00 - Pobudka

8.30 - Śniadanie

10.00 - 12.30 - Szkolenie narciarskie (2,5 h)

12.30 - 13.00 - Przerwa 

13.00 - 14.30 - Szkolenie narciarskie (1,5 h)

15.00 - Powrót do hotelu

15.30 - Obiad

16.30 - 18.00 Zajęcia na pływalni lub hali sportowej

18.30 - Kolacja

19.30 - 21.00 - Wieczorne zajęcia animacyjne

21.30 - Cisza nocna


DLA KOGO?

KIDS - dużo zabawy. W tej grupie wiekowej (I-III klasa) uczestnicy będą zaznajamiać się z dyscyplinami sportu i turystyki poprzez zabawę. Wykorzystywać będziemy do tego dewizę polskiego oświeceniowego poety Ignacego Krasickiego tak aby „bawiąc uczyć, ucząc bawić”. W przygotowaniu do zajęć, w realizacji czynności higienicznych (np. mycie zębów) i utrzymaniu porządku w pokojach dzieciom pomagać będzie odpowiednio przeszkolona opiekunka - wychowawczyni.  
 

KADET - program zajęć dostosowany będzie dla osób z IV-VI klasy. W organizacji i prowadzeniu zajęć programowych stosowana będzie oprócz formy zabawowej także ścisła forma umożliwiająca szybką naukę i doskonalenie elementów technicznych różnych dyscyplin sportowych i turystycznych.

JUNIOR - program dedykowany będzie dla osób powyżej VI klasy. Dużo będzie zajęć programowych w formie zadaniowej, będzie oczywiście również zabawa i ścisła formuła realizacji zajęć.  


GDZIE JEŹDZIMY ?

WISŁA


 SZCZYRK

 

USŁUGI TURYSTYCZNE

ZAKWATEROWANIE:  Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy BESKIDY

Dom Wczasowy BESKIDY położony jest w malowniczej scenerii Perły Beskidów – w WIŚLE, u podnóża Góry Czupel. Ośrodek stanowi idealne miejsce zarówno dla Gości ceniących sobie relaks i odpoczynek z dala od wielkomiejskiego zgiełku, jak i dla Klientów chcących zorganizować spotkanie biznesowe, przyjęcie okolicznościowe lub imprezę integracyjną.
Na fanów zimowego szaleństwa czeka, położony bezpośrednio przy naszym ośrodku, wyciąg NOWA OSADA. Natomiast niecałe 3,5 kilometra od nas znajduje się, słynna na całą Polskę, Skocznia Narciarska im. Adama Małysza.Do dyspozycji Gości są pokoje 3,4,5 os. z łazienkami, w tym pokoje z wystrojem tematycznym nawiazującym do beskidzkich krajobrazów. Dom Wczasowy Beskidy słynie z wyśmienitej kuchni polskiej oraz regionalnej.Posiada bogate zaplecze rekreacyjne – duży kryty basen, saunę fińską (suchą) z aroma- i koloroterapią, profesjonalną siłownię, przestronną salę fitness, gabinet odnowy biologicznej, salę bilardową.

STANDARD ZAKWATEROWANIA:   pokoje 3, 5 i 5-osobowe z łazienką (możliwe łóżka piętrowe)

WYŻYWIENIE:  3 posiłki dziennie (śniadanie-bufet szwedzki, obiad, kolacja-bufet szwedzki)

TRANSPORT:  autokar klasy "LUX"

UBEZPIECZENIE:  NNW „ SPORT”

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem do Wisły i z powrotem, zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciągi

BILLARD

  

POKOJE

ŁAZIENKI

SIŁOWNIA

PŁYWALNIA, SAUNA, STREFA RELAKSU


TERMINY

Nazwa obozu / grupy

Termin

Miejsce

Wiek /

klasa

Kod


Ferie dla województwa mazowieckiego 9.02 - 15.02.20 r.  Wisła/Beskid Śląski


 SKI CAMP KIDS

9.02 - 15.02.20 r.

Wisła/Beskid Śląski

I-III kl.

SKW101


 SKI CAMP KADET

9.02 - 15.02.20 r. 

Wisła/Beskid Śląski

IV-VI kl.

SKW102


 SKI CAMP SPORTS  JUNIOR

9.02 - 15.02.20 r.  

Wisła/Beskid Śląski

powyżej VI  kl.

SKW103CENY

- PROMOCYJNA  "WCZESNA REZERWACJA" - 1590 zł (obowiązuje do 31.10.19 r., płatność w ratach - zaliczka 400 zł przy rezerwacji z dopłatą do 31.10.19 r. lub pełna wpłata do 31.10.19 r.)

- STANDARDOWA - 1650 zł (po okresie promocji, płatność w ratach - zaliczka 400 zł, dopłata do 9.01.20 r.)

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem klasy „lux” na trasie dojazdu z Warszawy do ośrodka i z powrotem, zakwaterowanie w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym BESKID w Wiśle (pokoje 3, 4 i 5 os. z łazienką, możliwe piętrowe łóżka), wyżywienie: śniadanie, obiad z podwieczorkiem i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciagi

Kwota na karnety: początkujący 150 zł, średniozaawansowani 250 zł, zaawansowani 350 zł.

PROMOCJE: 

STAŁY KLIENT - dla osób, które były na obozie SPORTIVA (pobyt na trzech obozach SPORTIVA po kolei lato 2018 - zima 2019 - lato 2019 - 30 zł zniżki, pobyt na czterech obozach SPORTIVA po kolei zima 2018 - lato 2018 - zima 2019 - lato 2019 - 50 zł zniżki). Promocję można łączyć ze zniżką "rodzeństwo".

BRAT LUB SIOSTRA - dla osób będących rodzeństwem, którzy wyjeżdżają na nasze obozy podczas tego samego sezonu, każda osoba dostaje 30 zł zniżki na wyjazd. Promocję można łączyć ze zniżką "stały klient" lub "wczesna rezerwacja". 

ZNAJOMI - dla osób znajomych, którzy jadą na ten sam obóz (grupa minimum 4 osoby). Każda osoba dostaje 40 zł zniżki. Promocja ważna do 31.10.19 r.

WCZESNA REZERWACJA - wpłata za obóz do 31.10.19 r. Cena 1590 zł 

Liczba miejsc na obozy jest ograniczona. O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki


JAK REZERWOWAĆ?

ZAPISY:

 Zapisy na obozy przyjmujemy drogą internetową (przy rezerwacji internetowej wysyłanej na adres sportiva@sportiva.com.pl proszę podać turnus - kod turnusu z tabeli, nazwisko i imię uczestnika, jego pełną datę urodzenia, a także miejsce zameldowania i telefon kontaktowy do rodziców). Zapisanie dziecka na obóz jest możliwe również na spotkaniu informacyjnym. Liczba miejsc na obozy jest ograniczona (30 miejsc). O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki.

PŁATNOŚCI:

 Wpłaty za obozy dokonujemy wyłącznie na konto: SPORTIVA 05-092 Łomianki ul. Szczytowa 30D, PKO BP SA II O/W-wa 30 10201026 0000 1502 0020 0063. W tytule wpłaty wpisać należy: termin turnusu - kod turnusu z tabeli oraz imię i nazwisko uczestnika. W zapisach na obozy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki potwierdzającej udział w obozie w wysokości 400,00- zł. Dopłata do pełnego kosztu obozu powinna nastąpić w terminie do 9.01.20 r. Kwotę dopłaty możemy na życzenie rozłożyć na większą liczbę dogodnych rat. W tym celu prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

DOKUMENTY PODRÓŻY:

 Rodzice zapisując dziecko na obóz zobowiązani są do podpisania umowy – zgłoszenie z regulaminem obozu (regulamin podpisuje również dziecko). Drugim dokumentem jest karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku (KKUW). Dokument KKUW wypełniają rodzice i nauczyciel - wychowawca w szkole (ważna jest pieczątka szkoły).  Rodzice wypełniając KKUW oświadczają, że stan zdrowia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do uczestnictwa w obozie gdzie występuje rekreacyjna aktywność fizyczna, a także wypisują aktualne szczepienia dziecka. W razie wątpliwości odnośnie zdrowia dziecka rodzice mogą zasięgnąć opinii lekarza. Opinia lekarza nie jest jednak niezbędna.

DOKUMENTY DO POBRANIA (Kliknij na linki poniżej)


SPOTKANIA INFORMACYJNE

W celu przybliżenia formuły programowej i organizacyjnej oraz odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, a także w celu zapisania uczestnika na obóz organizujemy od  16 PAŹDZIERNIKA 2019 r. do 8 STYCZNIA 2020 r. spotkania informacyjne. Pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie obozów odbędzie się w dniu 16.10.19 r. Odpowiadając na Państwa zapotrzebowanie spotkania te zaplanowaliśmy w centrum Warszawy w Zespole Szkół Bednarska przy ul. Raszyńskiej 22, sala nr 14 (mapka lokalizacji miejsca spotkań informacyjnych załączona jest poniżej). Spotkania informacyjne odbywać się będą w ŚRODY o godz. 19.00 w następujących terminach: 16.10.19 r., 13.11.19 r., 11.12.19 r., 8.01.20 r.