OBÓZ SNOWBOARDOWY - SZCZYRK

TERMIN: 14.01-20.01.2018 r.


W tym sezonie za obóz zimowy dla dzieci i młodzieży zapraszamy do Szczyrku. Bogaty program sportowy przez cały dzień. Przede wszystkim nauka lub doskonalenie techniki jazdy na snowboardzie, w odpowiedniej do poziomu zaawansowania grupie, prowadzonej przez doświadczonego instruktora. Dodatkowo gry na hali sportowej i odnowa biologiczna na pływalni. Wieczorem zajęcia integracyjne. Wszystko po to aby aktywnie odpocząć, zregenerować siły, polepszyć kondycję ciała i umysłu. Naszą ambicją jest to aby każdy uczestnik obozu poprawił technikę jazdy po to aby czerpać jeszcze większą radość z bezpiecznego uprawiania snowboardingu :)


Szczyrk (niem. Schirk) to miejscowość o charakterze turystyczno-wypoczynkowym położona w malowniczych zakątkach Beskidu Śląskiego, w dolinie rzeki Żylicy. Od północy Szczyrk otoczony jest pasmem górskim Klimczoka (1119 m n.p.m.), a od południa masywem Skrzycznego (1257 m n.p.m.). W Szczyrku funkcjonuje wiele stacji narciarskich, m.in.: Ośrodek Narciarski Centralnego Ośrodka Sportu – Ośrodka Przygotowań Olimpijskich na zboczach Skrzycznego, 14 km tras zjazdowych dwuodcinkowa kolej linowa na Skrzyczne (2 odcinek kanapa 4 os. firmy LEITNER - Ropeways) i dwa wyciągi orczykowe. Jedna trasa licencjonowana przez FIS – Międzynarodową Federację Narciarską (Fédération Internationale de Ski), a także duży Ośrodek Narciarski Czyrna - Solisko na zboczach Małego Skrzycznego (1211 m n.p.m.) ze słynnymi wśród narciarzy trasami Bieńkula i Golgota. W Szczyrku zlokalizowanych jest ponad 30 tras zjazdowych dla narciarzy i snowboardzistów o różnym stopniu trudności. Łączna długość tras narciarskich w Szczyrku sięga 40 km. Na Hali Pośredniej (Juliany) funkcjonuje snowpark z instalacjami dla snowboardzistów i narciarzy freestylowych. W Szczyrku ma siedzibę Ośrodek Przygotowań Olimpijskich Centralnego Ośrodka Sportu, z bogatą bazą sportowo-rekreacyjną (m.in. pełnowymiarowa pływalnia z jacuzzi, dwie hale sportowe, siłownia, boisko piłkarskie z bieżnią lekkoatletyczną i korty tenisowe, trzy skocznie narciarskie „Skalite”). 

 


PROGRAM

Szkolenie prowadzić będziemy na 4 poziomach umiejętności:

Poziom podstawowy - dla początkujących: 

- Budowa deski,

- Zasady poruszania sie na stoku,

- Zjazdy skrętem ślizgowym rotacyjnym, 

- Prawidłowa postawa ciała.

Poziom średnio zaawansowany:

- Zjazdy skrętem ślizgowym,

- Ślizgowym N/W,

- Ciętym,

- Ciętym N/W,

- Jazda na switch (na drugą nogę),

- Podstawowe skoki na malej skoczni,

- Obroty 180 stopni podczas jazdy Nose i tail manual

Poziom zaawansowany/ Freestyle: 

- Obroty 180 lub 360 stopni ze skoczni,

- Tail, nose,

- Method,

- Melon grab,

- Jazda na boxie i railu (50-50 board slide, nose i tail press),

- Doskonalenie jazdy na „drugą nogę” (switch), obroty bs i fs 180 podczas jazdy i na skoczni. 

Poziom expert: 

- Doskonalenie wszystkich powyższych,

- Kombinacje różnych tricków,

- Skoki na „drugą nogę” (switch). Obroty o coraz więcej stopni, np. 540 lub 720,

- Najazdy na przeszkody rail i box na „drugą nogę” (switch) i wiele innych : -)

Założenia obozu snowboardowego:  

1. Zajęcia z zakresu nauki i doskonalenia jazdy na snowboardzie prowadzone przez doświadczonych instruktorów:

 

  • min. 4 godz. dziennie
  • w małych grupach
  • indywidualne konsultacje
  • prezentacje multimedialne i wykłady o technice jazdy na snowboardzie
  • zawody slalomowe 

 

(zajęcia na stoku odbywać się będą po śniadaniu do obiadu lub w opcji jazdy popołudniowo – wieczornej)

2. Zajęcia freestylowe ćwiczące równowagę i koordynację ruchową z wykorzystaniem TRICKBOARD-a 

3. Gry sportowe, gry i zabawy na hali sportowej (zajęcia te odbywać się będą po obiedzie co drugi dzień)

4. Zajęcia na pływalni (zajęcia te odbywać się będą po obiedzie co drugi dzień, na przemian z zajęciami na hali sportowej)

5. Zajęcia integracyjne i dyskoteki z programem animacyjnym (zajęcia te odbywać się będą po kolacji)

 

Przykładowy rozkład dnia:

8.00 - Pobudka

8.30 - Śniadanie

10.00 - 12.30 - Szkolenie snowboardowe (2,5 h)

12.30 - 13.00 - Przerwa 

13.00 - 14.30 - Szkolenie snowboardowe (1,5 h)

15.00 - Powrót do hotelu

15.30 - Obiad

16.30 - 18.00 Zajęcia na pływalni lub hali sportowej

18.30 - Kolacja

19.30 - 21.00 - Wieczorne zajęcia animacyjne

21.30 - Cisza nocna


DLA KOGO?

KIDS - dużo zabawy. W tej grupie wiekowej (I-III klasa) uczestnicy będą zaznajamiać się z dyscyplinami sportu i turystyki poprzez zabawę. Wykorzystywać będziemy do tego dewizę polskiego oświeceniowego poety Ignacego Krasickiego tak aby „bawiąc uczyć, ucząc bawić”. W przygotowaniu do zajęć, w realizacji czynności higienicznych (np. mycie zębów) i utrzymaniu porządku w pokojach dzieciom pomagać będzie odpowiednio przeszkolona opiekunka - wychowawczyni.  

 KADET - program zajęć dostosowany będzie dla osób z IV-VI klasy. W organizacji i prowadzeniu zajęć programowych stosowana będzie oprócz formy zabawowej także ścisła forma umożliwiająca szybką naukę i doskonalenie elementów technicznych różnych dyscyplin sportowych i turystycznych.

JUNIOR - program dedykowany będzie dla osób powyżej VI klasy. Dużo będzie zajęć programowych w formie zadaniowej, będzie oczywiście również zabawa i ścisła formuła realizacji zajęć.  


GDZIE JEŹDZIMY ?

SZCZYRK

 

BESKID SPORT ARENA - nowa
stacja narciarska (otwarcie w grudniu 2016 r.)
to 2 trasy niebieskie dla początkujących
w tym trasa nr 1 o ok 1200 m długości,
2 trasy czerwone - trasa nr 4 ok 1000 m długości,
1 trasa czarna dla zaawansowanych narciarzy
oraz strefa sportowa

WISŁA


USŁUGI TURYSTYCZNE

ZAKWATEROWANIE:  Ośrodek Konferencyjno - Wypoczynkowy ZAGROŃ

Ośrodek wypoczynkowy ZAGROŃ zlokalizowany jest w Szczyrku, przy ul. Wrzosowej 21. ZAGROŃ położony jest w pobliżu wyciągów narciarskich COS Skrzyczne (2 km), SON Solisko (3 km) i Beskidek (400 m), 800 m od Centrum miasta. W ośrodku znajduje się pływalnia  (6 x 12,5m, gł. 1 - 1,8m) z jacuzzi, sala sportowa, siłownia, sauna, sala konferencyjna i dyskotekowa, grill oraz miejsce gdzie można rozpalić ognisko 

STANDARD ZAKWATEROWANIA: pokoje 2-osobowe z łazienką i studio 2+2 z łazienką

WYŻYWIENIE:  3 posiłki dziennie (śniadanie-bufet szwedzki, obiad, kolacja-bufet szwedzki)

TRANSPORT:  autokar klasy "LUX"

UBEZPIECZENIE:  NNW „ SPORT”

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem do Szczyrku i z powrotem, zakwaterowanie, wyżywienie: śniadanie, obiad i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciągi

POKÓJ ZABAW DLA DZIECI

   

POKOJE

ŁAZIENKI

PŁYWALNIA, HALA SPORTOWA I SIŁOWNIA

SAUNA, STREFA RELAKSU I FIZJOTERAPIA


TERMINY

Nazwa obozu / grupy

Termin

Miejsce

Wiek /

klasa

Kod

Ferie dla województwa mazowieckiego 14.01 - 20.01.18 r.  Szczyrk/Beskid Śląski

SNOWBOARD CAMP   KIDS

14.01 - 20.01.18 r. 

Szczyrk/Beskid Śląski

I-III kl.

SN101

SNOWBOARD CAMP KADET

14.01 - 20.01.18 r. 

Szczyrk/Beskid Śląski

IV-VI kl.

SN102

SNOWBOARD CAMP JUNIOR

14.01 - 20.01.18 r.

Szczyrk/Beskid Śląski

powyżej VI  kl.

SN103


CENY

- PROMOCYJNA  "WCZESNA REZERWACJA" - 1590 zł (obowiązuje do 31.10.17 r., płatność w ratach - zaliczka 400 zł przy rezerwacji z dopłatą do 31.10.17 r. lub pełna wpłata do 31.10.17 r.)

- STANDARDOWA - 1640 zł (po okresie promocji, płatność w ratach - zaliczka 400 zł, dopłata do 3.01.18 r.)

W cenę obozu wliczone zostały następujące usługi: transport autokarem klasy „lux” na trasie dojazdu z Warszawy do ośrodka i z powrotem, zakwaterowanie w ośrodku konferencyjno-wypoczynkowym „Zagroń” (pokoje 2 os. i studio 2+2 z łazienką), wyżywienie: śniadanie, obiad z podwieczorkiem i kolacja, program zajęć, opieka instruktorsko - wychowawcza, opieka medyczna, ubezpieczenie NNW SPORT.

W cenę obozu nie wliczono: karnetów na wyciągi.

Kwota na karnety: początkujący 150 zł, średniozaawansowany 250 zł, zaawansowany 350 zł.

PROMOCJE: 

STAŁY KLIENT - dla osób, które były na obozie SPORTIVA (pobyt na trzech obozach SPORTIVA z kolei lato 2015 - zima 2016 - lato 2016 - 30 zł zniżki, pobyt na czterech obozach SPORTIVA z kolei zima 2015 - lato 2015 - zima 2016 - lato 2016 - 50 zł zniżki). Promocję można łączyć ze zniżką "rodzeństwo".

BRAT LUB SIOSTRA - dla osób będących rodzeństwem, którzy wyjeżdżają na nasze obozy podczas tego samego sezonu, każda osoba dostaje 30 zł zniżki na wyjazd. Promocję można łączyć ze zniżką "stały klient" lub "wczesna rezerwacja". 

ZNAJOMI - dla osób znajomych, którzy jadą na ten sam obóz (grupa minimum 4 osoby). Każda osoba dostaje 30 zł zniżki. Promocja ważna do 31.10.17 r.

WCZESNA REZERWACJA - wpłata za obóz do 31.10.17 r. Cena 1590 zł 

Liczba miejsc na obozy jest ograniczona (30 miejsc). O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki


JAK REZERWOWAĆ?

ZAPISY:

Zapisy na obozy przyjmujemy drogą internetową (przy rezerwacji internetowej wysyłanej na adres sportiva@sportiva.com.pl proszę podać turnus - kod turnusu z tabeli, nazwisko i imię uczestnika, jego pełną datę urodzenia, a także miejsce zameldowania i telefon kontaktowy do rodziców). Zapisanie dziecka na obóz jest możliwe również na spotkaniu informacyjnym. Liczba miejsc na obozy jest ograniczona (40 miejsc). O rezerwacji decyduje kolejność zapisu i wpłata zaliczki.

PŁATNOŚCI:

 Wpłaty za obozy dokonujemy wyłącznie na konto: SPORTIVA 05-092 Łomianki ul. Szczytowa 30D, PKO BP SA II O/W-wa 30 10201026 0000 1502 0020 0063. W tytule wpłaty wpisać należy: termin turnusu - kod turnusu z tabeli oraz imię i nazwisko uczestnika. W zapisach na obozy decyduje kolejność zgłoszeń i wpłata zaliczki potwierdzającej udział w obozie w wysokości 400,00- zł. Dopłata do pełnego kosztu obozu powinna nastąpić w terminie do 3.01.18 r. Kwotę dopłaty możemy na życzenie rozłożyć na większą liczbę dogodnych rat. W tym celu prosimy o kontakt e-mailowy lub telefoniczny.

DOKUMENTY PODRÓŻY:

 Rodzice zapisując dziecko na obóz zobowiązani są do podpisania umowy – zgłoszenie z regulaminem obozu (regulamin podpisuje również dziecko). Drugim dokumentem jest karta kwalifikacyjna uczestnika wypoczynku (KKUW). Dokument KKUW wypełniają rodzice i nauczyciel - wychowawca w szkole (ważna jest pieczątka szkoły).  Rodzice wypełniając KKUW oświadczają, że stan zdrowia dziecka nie jest przeciwwskazaniem do uczestnictwa w obozie gdzie występuje rekreacyjna aktywność fizyczna, a także wypisują aktualne szczepienia dziecka. W razie wątpliwości odnośnie zdrowia dziecka rodzice mogą zasięgnąć opinii lekarza. Opinia lekarza nie jest jednak niezbędna.

DOKUMENTY DO POBRANIA (Kliknij na linki poniżej)


SPOTKANIA INFORMACYJNE

W celu przybliżenia formuły programowej i organizacyjnej oraz odpowiedzi na nurtujące Państwa pytania, a także w celu zapisania uczestnika na obóz organizujemy od  18 PAŹDZIERNIKA 2017 r. do 3 STYCZNIA 2018 r. spotkania informacyjne. Pierwsze spotkanie informacyjne w sprawie obozów odbędzie się w dniu 18.10.17 r. Odpowiadając na Państwa zapotrzebowanie spotkania te zaplanowaliśmy w centrum Warszawy w Zespole Szkół nr 60 przy ul. Sempołowskiej 4 (mapka lokalizacji miejsca spotkań informacyjnych załączona jest poniżej). Spotkania informacyjne odbywać się będą w ŚRODY o godz. 19.00, w sali nr 49 – (II piętro) w następujących terminach: 18.10.17r., 15.11.17 r., 13.12.17 r., 3.01.18 r.